Language:

کوپلینگ N-EUPEX

کوپلینگ های N-EUPEX  که با نام های KB  و لقمه ‌ایی نیز شناخته می‌شوند از متداول ترین کوپلینگ های موجود در صنعت می‌باشند .

کوپلینگ های N-EUPEX  سری خاصی از کوپلینگ های استاندارد FELENDER  هستند که توسط این شرکت استاندارد سازی شده و به بازار عرضه شده اند .

این کوپلینگ‌ها جهت اتصالات ماشین الات بکار برده می‌شوند و علی رغم ساده بودن طراحی و مونتاژ آنها قادر به جا به جایی و رفع نا هماهنگی بین شفت های اتصال می‌باشند .

این کوپلینگ ها متشکل از چند اتصال لاستیکی (رابر) و هاب های انعطاف پذیر می‌باشد . RUBBER  مورد استفاده از جنس NBR  می‌باشد و هاب های مورد استفاده با توجه به استاندارد و در خواست مشتری معمولا در دو نوع چدنی و فولادی تولید می‌گردند .

*این کوپلینگ‌ها با توجه به استاندارد در 23 سایز و تایپ های مختلف تولید می‌شوند .

رابر کوپلینگ‌های N-EUPEX   :

رابط کوپلینگ‌های N-EUPEX  که معمولا با نام RUBBER , BUFFER   شناخته می‌شوند دارای خواص الاستیکی قابل توجه‌ایی هستند .

جنس رابرهای استفاده شده با توجه به استاندارد FELENDER  از نوع NBR  می‌باشد که باتوجه به عملکرد و محیط مورد استفاده کوپلینگ دارای سختی‌های متفاوتی می‌باشد.

از ویژگی بارز رابر این کوپلینگ میتوان به کارکرد در دمای -30C°  تا +82C°  اشاره کرد . که همین ویژگی این کوپلینگ را به گزینه ایی مناسب جهت نصب در دمای محیط تبدیل کرده است .

علاوه بر این با استفاده از جایگزین کردن رابرهای جدید می‌توان محدوده دمایی محیط را به -50C°   تا +100C°   برای آنها افزایش داد.

کوپلینگ های N-EUPEX

این رابرها باتوجه به استاندارد و نیاز مشتری با  محدوده سختی 65  تا 90   shore A   تولید می گردد .

از پر کاربردترین و پر استفاده ترین این رابر ها میتوان به رابر با سختی بین 70 تا 80shore A  اشاره کرد که علاوه بر تحمل دمای بالا دارای مقاومت خوبی نسبت به اثرات محیطی نیز میباشد .

تایپ های مختلف کوپلینگ  N-EUPEX :

1.کوپلینگ N-EUPEX تایپ A 

 کوپلینگ N-EUPEX  تایپ A از سه قسمت به همراه رابر تشکیل می‌شود ، از مزایای مهم این تایپ می‌توان به جدا کردن قسمت متحرک بدون ایجاد جابجایی در موتور اشاره کرد که این عمل معمولا جهت تعویض رابر های مستهلک به تناوب انجام می‌شود .

کوپلینگ N-EUPEX

2.کوپلینگ N-EUPEX تایپ B

کوپلینگ N-EUPEX  تایپ B در واقع ساده ترین تایپ کوپلینگ های N-EUPEX  می‌باشند که با توجه به طراحی ساده آن بسیار مورد استفاده قرار میگیرند ، این تایپ علاوه بر رابر از دو قسمت Male hub  و Female hub  تشکیل می‌شود

کوپلینگ N-EUPEX

3.کوپلینگ N-EUPEX تایپ H

کوپلینگ N-EUPEX  تایپ H مناسب برای سیستم هایی است که فاصله بین موتور و قسمت متحرک نسبتا زیاد می‌باشد به همین دلیل برای پوشش این فضا از اسپیسر در طراحی این کوپلینگ استفاده شده است ، طول اسپیسر بر اساس نیاز کارفرما و استاندارد Flender  قابل تغیر می‌باشد .

کوپلینگ N-EUPEX

1مجموع 3 محصول
N-EUPEX-Type-H

N-EUPEX-Type-H

کوپلینگ-KB-Type-H
N-EUPEX-Type-A

N-EUPEX-Type-A

کوپلینگ Type-A
1مجموع 3 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :